Strona Główna > Jak kupić bilet

Jak kupić bilet

Mam przyjemność przedstawić Państwu kilka wskazówek, które na pewno przydadzą się w trakcie posługiwania się naszą wyszukiwarką. Możliwości poszukiwań jest oczywiście tak wiele, że nie sposób skorzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi, tak żeby w pełni zoptymalizować koszty podróży. To my specjaliści w dziedzinie praktycznego zastosowania taryf lotniczych czuwamy nad każdym zamówieniem złożonym przez Państwa. Każda rezerwacja będzie dodatkowo przez nas przeanalizowana, tak, żeby uzyskać możliwie jak najlepszy wynik końcowy. Zanim ruszymy "na polowanie" Wszystkich serdecznie zapraszam do zapoznania się z poniższą treścią.

OLAF DONIMIRSKI

Termin wykupu

"Im wcześniej tym lepiej" nie zawsze się sprawdza, nagle pojawia się promocja i.okazuje się, że bilet kupiony 3 miesiące przed wylotem jest droższy (dotyczy szczególnie lotów długodystansowych). Oczywiście zawsze radzę zacząć poszukiwania, od momentu, kiedy znamy już mniej/ więcej termin naszej podróży. Często jest tak, że założoną rezerwację udaje się przedłużyć tym samym zwiększając szanse na skorzystanie z jakiejś nieoczekiwanej promocji.

Sezonowość

często cena zależy od dnia wylotu, który wpisany jest w dany sezon. Tzw. low season , to okres kiedy ruch lotniczy jest bardziej martwy i linie lotnicze kuszą potencjalnych pasażerów rozmaitymi promocjami. Tzw. high season , to czas kiedy przemieszczamy się najczęściej, bo po prostu jesteśmy do tego zmuszeni, a przewoźnicy wykorzystują to z "zimną krwią". Nie ma oczywiście sztywnego podziału, dokładnie, co do granic sezonów. Nie ma żadnych przepisów dotyczących dotrzymywania terminowości rozpoczęcia się danego przedziału. Natomiast "na oko" wiemy, że HS to lipiec, sierpień oraz czas Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia czy Sylwester.

Elastyczność

naprawdę warto, zanim poprosimy szefa o urlop, upewnić się, że to właśnie ten dzień, na który zaplanowaliśmy wylot jest dniem "najtańszym". Często może okazać się, że wystarczy przesunąć podróż o jeden dzień w przód lub w tył i zyskujemy nawet do kilkuset złotych.

Newsletter

jeśli chcemy być na bieżąco z sytuacją, która trwa na polu walki o klienta, zapiszmy się na tzw. listę osób chcących otrzymywać newsletter. Zawsze kiedy ma miejsce jakaś promocja będziesz o tym od razu poinformowany, niezależnie od tego jaka linia lotnicza jest jej organizatorem. Umożliwi Ci to szybką reakcję, a więc zwiększy szansę na "złapanie miejsca" w samolocie za niską cenę.

Rezerwacja

pamiętaj, że nie ponosi za sobą żadnych skutków finansowych. Dopiero w momencie wystawienia biletu ponosisz wszystkie konsekwencje, które niosą warunki zastosowanej taryfy. A więc, zmiany terminu wylotu, ewentualna rezygnacja z podróży (często surowo karana) itp. Rezerwacja jest przede wszystkim gwarancją otrzymanej ceny za dane odcinki podróży. Bez żadnych zobowiązań możemy zastanowić się nad skorzystaniem z oferty. Bez rezerwacji, nie mogę powiedzieć, że w danym terminie polecę za 1000 zł, bo kiedy wreszcie zdecyduję się może się okazać, że ktoś był po prosty szybszy i "sprzątnął" nam nasze miejsce. Bardzo ważne jest zarezerwowanie miejsc na konkretne nazwiska pasażerów, którzy faktycznie będą lecieć. Nie ma możliwości zmiany nazwiska w rezerwacji, jeżeli nie ma już miejsc w samolocie, w określonej taryfie.

Gwarancja najniższej ceny

każda rezerwacja, założona przez Ciebie, za pośrednictwem serwisu Biletylotnicze.org, jest kilkukrotnie sprawdzana. Często okazuje się, że już następnego dnia pojawiają się miejsca "w Twoim samolocie", które są znacznie tańsze niż te, które otrzymałeś w potwierdzeniu. Wtedy niezwłocznie informujemy Cię o tym, jak i o nowych warunkach taryfy.

Minimum/ maximum pobytu

najczęściej jest tak, że cena biletu zależy od ilości dni spędzonych na miejscu od momentu przylotu. W wielu przypadkach musimy się liczyć z pobytem na tyle długim, żeby zaliczyć noc z soboty na niedzielę. Innymi słowy dzień wylotu nie ma znaczenia, natomiast powrót może nastąpić w pierwszą napotkaną niedzielę lub każdy kolejny dzień po niej aż do dnia, w którym kończy się ważność naszego biletu. Zazwyczaj najtańsze taryfy ograniczają długość naszego pobytu do 1 miesiąca, a nawet do 2 tygodni. Istnieje oczywiście wiele wyjątków od tej reguły i kilka linii lotniczych, które nie stosują żadnych ograniczeń w tej materii.

Podróż w obie strony czy w jedną?

Oto jest pytanie, bo bardzo często bywa, że znacznie bardziej opłacalne jest wykupienie biletu w obie strony niż w jedną. Bez względu na to, czy wsiądziemy do powrotnego samolotu, czy nie. Warto też sprawdzić, czy bilet nie okaże się tańszy, jak założymy jedna rezerwację na wylot i drugą (osobną) na powrót. Możliwości jest wiele.Myślę, że jednak warto tę kwestię zostawić nam, specjalistom. Każda rezerwacja, założona za pośrednictwem serwisu Biletylotnicze.org będzie tak skalkulowana, żeby cena biletu była dla Państwa jak najbardziej korzystna.

Płatności

Przelew bankowy

  • Prosimy o dokonywanie wpłat na następujący rachunek bankowy:
  • Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o.,
  • ul. Ptasia 2, 00-138 Warszawa,
  • nr rachunku dla PLN: 56 1160 2202 0000 0001 2431 8488
  • nr rachunku dla USD: 68 1160 2202 0000 0001 2431 8660
  • nr rachunku dla EUR: 37 1160 2202 0000 0001 2431 8733
  • Bank Millenium S.A SWIFT: BIGBPLPW

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko Pasażera(ów) oraz numer rezerwacji. Za moment zapłaty przyjmuje się dzień zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym Polish Travel "Quo Vadis" Sp. Z o. o.

Gotówka/ karta płatnicza

Zapraszamy do naszego biura z siedzibą w Warszawie, Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o., ul. Ptasia 2, 00-138 Warszawa, Opłaty gotówką można również dokonać u naszego kuriera dostarczającego bilet (Warszawa i okolice).

Karta kredytowa

Transakcja zakupu z podaniem danych karty kredytowej jest transakcją w pełni bezpieczną. Dane z karty po jej wykorzystaniu są na trwałe zaszyfrowane. Wybierając jako formę płatności "karta kredytowa", Użytkownik zobowiązany jest wypełnić w kwestionariuszu osobowym Biletylotnicze.org pola określające dane używanej przez niego karty kredytowej tj. rodzaj karty, numer karty oraz data ważności.

Przy każdej transakcji płatnik zobowiązany jest potwierdzić chęć obciążenia jego karty wypełniając specjalny formularz, który jest generowany automatycznie zanim zostanie wydrukowany bilet. W przypadku płatności kartą kredytową, która nie stanowi własności jednego z pasażerów, płatnik zobowiązany jest do przesłania kserokopii karty (awers i rewers) oraz dowodu tożsamości za pomącą e- maila lub faksu w terminie ważności rezerwacji. Akceptowane karty: VISA, Eurocard, Mastercard, Diner Club, American Express.

Dostarczenie biletu lotniczego

Bilety lotnicze tzw. "papierowe" doręczane są pod wskazany przez Klienta adres w formie przesyłki kurierskiej. Na terenie Warszawy i okolic, bilety dostarczane są nieodpłatnie. Koszt przesyłki do innego miasta na terenie Rzeczpospolitej Polskiej pokrywany jest przez Klienta i wynosi ok. 25 PLN. Pasażer może odebrać bilet osobiście w siedzibie firmy Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o., ul. Ptasia 2, 00-138 Warszawa, a w niektórych wypadkach na terenie Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Bilety lotnicze tzw. "elektroniczne" dostarczane są za pomocą e- mail, na adres wskazany przez klienta lub faksem, na numer wskazany przez klienta. Na wyraźne polecenie klienta bilety elektroniczne w formie drukowanej dostarczamy pod wskazany adres na takich samych zasadach jak bilety papierowe.

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze