Strona Główna > Lotniska w Polsce > Port lotniczy Kraków - Balice

Port lotniczy Kraków - Balice

Misją Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o. - południowej bramy Polski - jest osiąganie pozycji lidera wśród europejskich portów regionalnych, dbającego o wysoki poziom obsługi ku satysfakcji pasażerów i dążącego do sukcesu ekonomicznego.

Położenie

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków - Balice położony jest na południu Polski, 11 km na zachód od Krakowa, na poziomie 241 m. n.p.m., na współrzędnych geograficznych 50°06' szerokości geograficznej N i 19°48' długości geograficznej E. Obszar lotniskowy północną granicą przylega do autostrady Kraków - Katowice, na kierunku zachodnim sąsiaduje z miejscowością Morawica, w kierunku wschodnim zasięg lotniska ogranicza autostrada w kierunku Tarnowa, zaś południową stronę obszaru lotniska wykorzystano pod zabudowę służbowo-techniczną wojskowej bazy transportu lotniczego oraz cywilnego portu lotniczego. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice jest korzystnie usytuowany w stosunku do sieci dróg lotniczych. Wokół Portu istnieje 6 stałych dróg lotniczych: Jędrzejów - Lenov, Czempin - Lenov, Ostrawa - Lenov, Ostrawa - Starżawa, Jabłonka - Łódź, Jędrzejów - Starżawa.

Dojazd

Do lotniska można dojechać autobusami: 192 - z Ronda Mogilskiego przez Dworzec Gł. i Hotel "Cracovia" 208 - z Nowego Kleparza przez Miasteczko Studenckie i ul. Balicką Rozkłady jazdy tych autobusów dostępne pod adresem www.komunikacja.krakow.pl i www.mpk.krakow.pl. Czas przejazdu na lotnisko z centrum miasta wynosi ok. 35 min. Cena za przejazd wynosi: 2,40 zł w autobusie linii 192; 2,60 zł w autobusie linii 208. Na terenie terminalu podróżny znajdzie wiele udogodnień, m.in. punkt informacyjny, bank, pocztę, kaplicę a także pokój dla matki z dzieckiem i salonik dla VIPów. Do dyspozycji pasażerów jest parking całodobowy.

Kontakt

  • Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o. ul. Kpt. M. Medweckiego 1 32-083 Balice
  • e-mail: lotnisko@lotnisko-balice.pl
  • Informacja: (012) 285-51-20
  • Biuro Zagubionego Bagażu czynne w godzinach (8:00 - 23:30) (012) 639-30-48
  • Centrala telefoniczna Portu Lotniczego (012) 639-30-00

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze