Strona Główna > Lotniska w Polsce > Port lotniczy Warszawa - Okęcie

Port lotniczy Warszawa - Okęcie

Pod koniec marca 2004 w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina został uruchomiony nowy terminal pasażerski - Etiuda. Znajduje się on w południowej części portu lotniczego, za zjazdem z estakady najazdowej. Obsługiwani są tutaj zarówno podróżni odlatujący z Warszawy, jak i powracający do niej.

O terminalu

Podróżni odprawiani są przy ośmiu stanowiskach check-in, które w odróżnieniu od Terminalu 1 nie są wyposażone w końcówki systemów rezerwacyjnych, jak również komputery służące rejestracji pasażerów oraz bagażu. Całość odpraw wykonywana jest ręcznie, a podróżni we własnym zakresie przenoszą bagaże na taśmociąg prowadzący do sortowni. Etiuda pozbawiona jest udogodnień, takich jak barki czy restauracje. Na jej terenie nie ma również wolnego obszaru celnego, czego efektem jest brak możliwości dokonania zakupów bezcłowych. Taki sam jak w głównym terminalu pasażerskim jest natomiast system kontroli bezpieczeństwa. Gruntownemu sprawdzeniu podlegają bagaże, jak i sami pasażerowie. Nowy terminal jest o wiele mniej wygodny, natomiast na pewno równie bezpieczny jak Terminal 1.

Dojazd

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej części Warszawy, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką, autobusami Polskiego Expressu, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna - ul. Żwirki i Wigury.

Autobusy

Do centrum miasta można dojechać miejskim autobusem 175. W kierunku prawobrzeżnej, wschodniej Warszawy (Praga, Grochów, Gocław) kursuje autobus 188.

Taksówki

Na środku hali przylotów znajdują stanowiska trzech korporacji taxi (MPT, SAWA, MERC), które oferują usługi transportowe. Postój przed wejściem do hallu głównego (2PLN / 1 km)

Samochód

Parking: 200 miejsc parkingowych, 3 dni - 130 PLN

Kontakt

  • Informacja lotniskowa: +48(22) 6504100
  • Informacja o lotach: +48(22) 6503943, +48(22) 6504220
  • Informacja celna portu lotniczego: +48(22) 6503480

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze