Strona Główna > Lotniska w Polsce > Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Gdańskie lotnisko spełnia wymagania i zalecenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.

O lotnisku

Wysoki standard lotniska sprawia, że od wielu lat pełni ono funkcje lotniska pomocniczego dla lotniska Okęcie w Warszawie. Terminal pasażerski jest nowoczesnym budynkiem czterokondygnacyjnym z pełnąinfrastrukturą. Posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Kubatura budynku wynosi 38.500 m3. Powierzchnia użytkowa 7.260 m2. Przepustowość terminalu obliczono na 1.000.000 osób rocznie. Cały budynek zaprojektowano bardzo funkcjonalnie i przejrzyście, co zostało zauważone przez pasażerów: sprawna kontrola osobista i bagażowa, wygodny i szybki transport bagażu, 468 dozorowanych miejsc parkingowych. Ponadto terminal jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Terminal pasażerski Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oferuję pasażerom bardzo szeroką gamę usług oraz punktów handlowych, dzięki czemu jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom jakie stawiają przed nim zarówno przewoźnicy i ich pasażerowie oraz pozostali jego użytkownicy.

Dojazd

Lotnisko w Rębiechowie od centrum Gdańska dzieli dystans tylko 10 km. Podobny dystans dzieli je od centrum Sopotu, a od centrum Gdyni - 23 km. Stale rozbudowywany układ drogowy łączący lotnisko z centrami tych miast pozwala na pokonanie tego dystansu samochodem w czasie 15-20 minut. Bliskie położenie lotniska względem obwodnicy Trójmiasta oraz skrzyżowania dróg krajowych nr 1, 6 i 7 umożliwia dojazd także z terenów położonych poza Trójmiastem.

Autobusy komunikacji miejskiej:
  • z Gdańska Wrzeszcza: 110
  • z Gdańska: B

Kontakt

  • Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.
  • ul. Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk
  • tel. +48 (58) 348 11 54
  • fax +48 (58) 345 22 83

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze