Strona Główna > Regulacje bagażowe w Europie

Regulacje bagażowe w Europie

Uprzejmie informujemy, że z dniem 6.11.06 weszły w życie nowe zasady dot. bagażu podręcznego obowiązujące we wszystkich portach Unii Europejskiej - bez względu na miejsce docelowe lotu. Zmiany dotyczą:

1. płynów - a dokładniej płynów, żeli, aerozoli, kremów, past i innych artykułów kosmetycznych oraz lekarstw. Pasażer może wnieść na pokład w specjalnej, przezroczystej torbie o pojemności 1 litra, zamykanej na suwak - pojemniki z w/w artykułami o max. pojemności do 100 ml każdy, jednak liczba i ich objętość musi pozwolić na zamknięcie torby na suwak. Każdy pasażer może wnieść na pokład jedynie jedną taką torbę w bagażu podręcznym, poddając ją kontroli służbom bezpieczeństwa na lotnisku podczas odprawy (należy ją okazać i zeskanować jej zawartość). Lekarstwa, odżywki i pokarm dla dzieci mogą być wniesione na pokład, po wcześniejszym okazaniu i odprawie przez służby bezpieczeństwa

2. artykułów zakupionych w sklepach DutyFree na lotnisku - wszystkie zakupy powinny by ć umieszczone w przezroczystych torbach, ofoliowane i zapieczętowane (folia powinna być zgrzana). Wew. powinien być umieszczony rachunek tak, aby służby bezpieczeństwa mogły sprawdzić zawartość torby ze specyfikacją rachunku/faktury. Zaplombowanej torby nie można otworzyć przed przybyciem do portu docelowego.

3. wymiarów bagażu podręcznego, które nie mogą przekroczyć 56 cm x 45 cm x 25 cm.

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze