Wizz Air

Wizz Air jest węgierską tanią linią lotniczą, która koncentruje swoją działalność na rynku Europy środkowej i Wschodniej. Jej inauguracyjne loty miały miejsce w maju 2004 roku. Firma jest zarejestrowana w Londynie, a jej filie znajdują się na Węgrzech i w Polsce.

tanie linie

O firmie

Pierwszy samolot Wizz Air wystartował 19 maja 2004 roku z Katowic. Obecnie Wizz Air posiada 5 baz w tej części Europy: Katowice, Warszawa, Gdańsk w Polsce, Budapeszt na Węgrzech i Sofia w Bułgarii. Wizz Air oferuje również loty z wielu innych miast Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach poszerzenia firmy na wschód, tego lata rozpoczęto loty z Chorwacji (Zagrzeb i Split) oraz ze Słowenii (Ljubljana). Od 15 stycznia 2007 roku dodane zostaną również rejsy z Rumunii (Bukareszt, Arad i Tirgu Mures). Od rozpoczęcia działalności firmy w maju 2004 roku, Wizz Air przewiózł niemal 3,7 milionów pasażerów i stał się największą tanią linią lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej.

Sieć i lotniska

Firma Wizz Air prowadzi dalsze negocjacje, których celem jest stałe rozszerzanie siatki połączeń docelowych oraz zapewnienie bezkonkurencyjnych tanich usług przewozowych z Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie Wizz Air oferuje loty na 70 trasach w Europie. Sieć połączeń stale się rozwija i dodawane są nowe miasta docelowe. Celem Wizz Air jest zapewnianie najtańszych usług w tej części Europy, co jest możliwe głównie dzięki odpowiedniemu wyborowi lotnisk. Dlatego też, o ile to możliwe, latamy na mniejsze lotniska, co ma odzwierciedlenie w niskich cenach, ale również w przyjaznej i sprawnej obsłudze pasażerów. Wizz Air nieustannie prowadzi negocjacje z wieloma lotniskami, by zaoferować pasażerom bezkonkurencyjne ceny lotów z Europy Środkowej i Wschodniej. Naszym celem jest zapewnienie milionom pasażerów niedrogich przelotów do najbardziej uczęszczanych europejskich miast, zarówno w celach turystycznych jak i służbowych.

Samoloty

Wizz Air posiada jedną z najmłodszych na świecie flotę składającą się z jednego typu samolotów (Airbus A320) o średnim czasie eksploatacji poniżej 3 lat. Każdy z dziewięciu samolotów posiada silniki typu International Aero Engine V-2500 oraz jest wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Najnowocześniejsza technologia konstrukcji samolotów pozwala na utrzymywanie kosztów operacyjnych na niskim poziomie.Serwisem technicznym floty zajmują się najlepsi specjaliści z Lufthansa Technik, lidera w serwisowaniu samolotów na świecie. Flota jest stopniowo powiększana i ciągu najbliższych 3-5 lat Wizzair ma zamiar dysponować 25-30 samolotami.

Kontakt

  • www.wizzair.com
  • Polska: +48 22 3519499
  • Węgry: +36 1 470 9499
  • Bułgaria: +359 29603 888
  • Rumunia: +40 3 6440 2000.

Szukaj lotu

1. Jakiego przelotu szukasz?
przelot w jędną stronę
przelot w dwie strony
2. Gdzie chcesz lecieć?
Wylatuję z:
Lecę do:
3. Kiedy chcesz lecieć?
Data wylotu :
Data przylotu: :
4. Ile osób leci?
Dorośli
Dzieci (2-10l.)
Młodzież (11-24l.)
Niemowlęta (0-24mc)
Seniorzy (pow. 60l.)
bilety lotnicze